Kopinor på NHOs småting i Alta

Det er enkelt å kopiere lovlig. Dette var Kopinors budskap på NHOs konferanse for småbedrifter i Alta. Alle NHOs medlemsbedrifter omfattes av avtale med Kopinor. Samtidig får andre bedrifter i Finnmark tilbud om avtale.
Kommunikasjonssjef Hege Lunde og konsulent Bente Rode Liseth deltok fra Kopinor. De to tror kampanjen kan bidra til en positiv bevissthet om hvor mye som benyttes av innhold som andre har laget, og at det er nødvendig å ha en avtale om bruk på forhånd:
– Det kan være kopi av en spennende artikkel fra avisen som noen henger opp på en oppslagstavle eller kopi av en sak fra nettet som deles på e-post. Mange inkludererer også andres materiale i egne presentasjoner. Med Kopinoravtalen er alt dette dekket.
Alle medlemsbedrifter i NHO omfattes av avtale med Kopinor. Tilsvarende avtaler er gjort med flere andre næringsorganisasjoner. Enkeltbedrifter som ikke omfattes, kan inngå egen avtale med Kopinor.


